Reklam

2011 ŞANLIURFA BULUŞMAMIZ

URFFA_11
Suriye sınır kapısı
 

Sivas Oğretmen Okulu Mezunları, 19-22 mayıs 2011 buluşmasına   135 kişi yakınları hariç,Sivas Öğretmen Okulu Mezunu katılmıştır. Ayrıca bu arkadaşlarımızın yakınlarıda katılarak gezimize renk katmışlardır.

2011 Şanlıurfa Buluşmamızdan Kareler
Gezimize : Öğretmenlerimizden Yalçın Çolakoğlu, bizim okul mezunu olan ,eşiyle katılmıştır. Feriha Peker, Muzaffer Peker öğretmenlerimiz kızı Filiz Peker ile katılmışlardır. Birol Özarslan öğretmenimiz gene bizim okulumuzun mezunu olan Melek Bice Özarslan’la katılmışlardır. Güner Dikeç öğretmenimizde gezimizi renklendirmişlerdir.

Fotoğrafların 1. kısmını görmek için tıklayın:

Fotoğrafların 2. kısmını görmek için tıklayın: 

URFFA_9

4 gün rüya gibi geçen gezimiz süresince , Buram buram tarih kokan , Peygamberler diyarı , Şanlıurfa ‘ya hayran olduk. Hele o yurdum insanları can arkadaşlarımızın , yüreği sevgi dolu canla başla koşuşturmaları bizi derinden etkiledi.

Koordinatörümüz Tamer Gündoğan, eşi ve çocuklarıyla her etkinlikte bize eşlik etmişlerdir. Ayrıca Feyyaz Gündoğan ve Şanlıurfalı diğer arkadaşlarda eşleriyle beraber gezi ve eğlencelerimize katılmışlardır. Hepsine teşekkür ediyoruz. Program şöyle gerçekleşmiştir.

URFFA_4
19 Mayıs Perşembe
günü kahvaltıdan sonra Balıklıgöl gezisi yapılmış ve Osman Uluç (1975 mezunu) tarafından öğlen yemeği vermiştir. Saat 19.30 da, Sivas Öğretmen Okulu 1975 mezunu Abdulkadir Kırıcı ,Şair Nabi Kültür Merkezinde, arkadaşları için özel hazırladığı tek kişilik  tiyatro gösterisi yapmıştır. Kadir Kırıcı sahnede Sivas Öğretmen Okulu arkadaşlarının karşısında duygusal anlar yaşamıştır.Sivas adına Nebahat Yalçın Bayram selamlama konuşması yapmıştır.Akşam yemeği ve Tamer Gündoğan'ın verdiği yemek
sıra gecesi Yıldız Sarayı konukevinde yapılmıştır. Geziye katılan öğretmenlerimizden, Yalçın Çolakoğlu’na, Birol Özarslan’a, Güner Dikeç’e Feriha Peker’e, Muzaffer Peker’e ayrıca Buluşmalarda emeği geçenlerden,Tamer Gündoğan’a, Kadir Kırıcı’ya, Nebahat Yalçın Bayram’a, Şükriye Yüksel’e plaket verilmiştir.

20 Mayıs Cuma :

Sabah kahvaltısından sonra saat 09:00 da Harran Kültür Turu yapılmıştır. Öğlen yemeği, Tamer Gündoğan (1975 mezunu) tarafından, orijinal ortamda konaklarında, yemek verilmiştir.
Harran Konukevinde aksam yemeği ve sıra gecesi yapılmıştır.

Harran
 Halfeti

21 Mayıs Cumartesi : Sabah kahvaltısından sonra saat 09:00 da Atatürk Barajı gezilmiştir. Arkasından  Halfeti'ye gidilmiştir. Halfetili Sivas Öğretmen Okulu Mezunları tarafından güllerle karşılanılmıştır. Öglen yemeği Müslüm Ertürk Şahbikan (1975 mezunu) tarafından verilmiştir.Ayrıca muhteşem bir tekne gezisi yapılmıştır. Tekne gezisi dönüşü, Muhsin Yazıcıoğlu için mevlid şekeri dağıtılmıştır.Akşam Öğretmen Kadir Kırıcı’nın tek kişilik oynadığı “Unutkan hafız” isimli oyunu izlenmiştir.

‎22 Mayıs Pazar: Serbest, isteyen Urfayı gezdi , isteyen Gaziantep’e gitti. Farklı etkinlikler yapıldı. VEDALAŞILDI.Zor gelsede yeni umutlarımız var. Her yıl buluşma şansımız var artık.

NOT: Nebahat Yalçın Bayram konuşmasında, bu buluşmaları geleneksel hale getirelim ve Sivas Öğretmen Okulumuzun binasının bulunduğu Sultan Şehir Sivasımızda , 4 eylül şenliklerinde yapalım. Hatta , Sivas’ta bulunan arkadaşlarımız. Okulumuzun müdürüyle irtibata geçilerek , buluşma süresince gece gündüz okulumuzun bize ait olacağı haberini konuşmasında duyurmuştur.

20 Mayıs Cuma günü akşamı, Birol Özarslan öğretmenimiz. Sivas’lı arkadaşlarda bir yerlere gitsin. Hep Sivas’ta kalmasın. Bu yıl Şanlıurfa ise, 2012 yılında Antalya’da, 2013 yılında İzmir’de, daha ileri tarihlerde, arasında Sivas’ta bulunmak şartıyla, gurup olarak değişik illeri gezme şansımız doğacaktır. Demiştir. Açık oylama yapılarak , çoğunluğun oyuna göre: 2012 yılında Antalya’da 21-22-23 Nisanda bu buluşmanın gerçekleşmesine karar verilmiştir.

 

Yorumlar  

 
0 #1 Neriman Baykal 18-06-2011 22:39
Ablacığım seninle gurur duyuyorum. Saygılarımla.
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

yoresel urunler

 

facebook-gruba-katil

Haftanın Videosu
 
İSTATİSTİKLER
Üye : 371
İçerik : 1096
Web Bağlantıları : 1
ZİYARETÇİLERİMİZ
Bugün215
Dün319
Bu Hafta215
Bu Ay5035
31.7.2010'dan Beri299555
Şu anda 91 ziyaretçi çevrimiçi